Mielnik

: Poniedziałek 10 Grudnia 2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku

| ul. Zaszkolna 1 | 17-307 Mielnik | tel/fax (0-85) 65 77 015 | email:biblioteka(_at_)mielnik.com.pl
Biuletyn Informacji Publicznej

Chopin nad Bugiem
wideo
Godziny otwarcia
  • poniedziałek 7:30 - 15:30
  • wtorek 7:30 - 18:00
  • środa 7:30 - 18:00
  • czwartek 7:30 - 18:00
  • piątek 7:30 - 18:00
  • sobota 8:00 - 16:00

GRUPA ZABAWOWA


Grupa Zabawowa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Mielniku zawiązała się 19 styczna 2013 roku, kiedy to na spotkanie przyszli zainteresowani rodzice. Podczas spotkania ustalono podstawowe zasady uczestnictwa w Grupie oraz najbliższy termin spotkania.

01.02.2013 – Ruszyła Grupa Zabawowa

Pierwsze zajęcia dla rodziców i małych dzieci rozpoczęliśmy w piątek 1 lutego. Uczestnikami zajęć naszej grupy zabawowej są dzieci: Lena, Ania, Nikola, Michalina, Oliwier, Kacper, Iga i Robert, którym towarzyszyły mamy. Na początku dzieci były trochę nieśmiałe, ale basen z piłeczkami i zjeżdżalnia sprawiły, że maluchy szybko zaczęły się doskonale bawić. Było bardzo wesoło i niektóre dzieci nie miały ochoty wracać do swoich domów.
       

08.02.2013 – Zabawy z tunelem

Na drugim spotkaniu największym powodzeniem wśród dzieci cieszył się tunel z namiotem wypełnionym piłeczkami. Z początku dzieci były trochę niezdecydowane, ale szybko znaleźli się pierwsi chętni do przejścia tunelu. A później znalazło się wielu chętnych do wspólnej zabawy. Przenoszono zabawki, turlano piłki a nawet bawiono się w berka.
       

15.02.2013 – Jak można bawić się kaszą

Na kolejnym spotkaniu maluchy bawiły się kaszą i makaronem . Dzieci razem z mamami przesypywały kaszę z makaronem drewnianymi łyżkami i chochelkami przez mniejsze i większe sitka i lejki. Jakże wielkie było zdziwienie dzieci, kiedy na sitkach został sam makaron a po kaszy nie było śladu. Taka zabawa sprawiła maluchom ogromną frajdę i obiecałyśmy wrócić do niej w przyszłości.
     

22.02.2013 – Bałwanki i śniegowe kulki

Na dworze śnieg i mróz - aura nie sprzyja zimowym zabawom na powietrzu. Dlatego zaproponowałyśmy dzieciom i ich rodzicom śnieżne zabawy w bibliotece. Po wysłuchaniu piosenki o zimie przyszedł czas na zajęcia plastyczne. Dzieci rysowały kredą na czarnej tablicy bałwanki i zimowe krajobrazy. Na koniec maluchy ze swoimi rodzicami wspólnie wykonywały dużego bałwanka z waty. Do naszej grupy zabawowej dołączyli Bartosz i Damian razem ze swoją mamą.
             

28.02.2013 – Malowanie farbami

Na początku spotkania dzieci malowały rączkami na papierze. Malowano kwiatki, smoki, słoneczka, dinozaury, kotki oraz pieski. Jednak zabawa w malowanie nie trwała długo. Później były różne zabawy na dywanie, układanie klocków, gra w kręgle, budowanie wieży z puf, taniec z balonikami oraz czytanie książek.
           

7.03.2013 – Zabawy z kaszą

Nasze marcowe spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnych zabaw z piłką i balonami, później maluchy chowały się namiocie, bawiły piłeczkami, klockami i kręglami . Spotkanie zakończono wspólną zabawą z kaszą manną.
       

14.03.2013 – Klocki

Wspólnym budowaniem wieży z kolorowych puf, studni z drewnianych klocków zaczęło się kolejne spotkanie grupy zabawowej. Później niektórym dzieciom mamusie czytały książki a pozostali wspólnie zbudowali duże ZOO z klocków. Po raz pierwszy w zajęciach uczestniczył Jeremiasz z tatą – kolejny uczestnik naszej grupy.
           

21.03.2013 – Basen z kulkami

Po raz kolejny dzieci doskonale bawiły się w basenie wypełnionym piłeczkami. Zjeżdżanie, skoki, nurki oraz chowanie i odnajdywanie różnych przedmiotów to świetna zabawa. Niektóre rozbawione maluchy zaprezentowały swoje zdolności muzyczne grając na bębenku lub cymbałkach. Dzieci doskonale radziły sobie z grami edukacyjnymi np. Nawlekaj nie czekaj lub Ryby.
           
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Biblioteka Narodowa
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.


Instytut Książki
Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki w ramach dofinansowania zadania "Kraszewski. Komputery dla Bibliotek"
Biblioteka bierze udział:

Cyfrowy Urząd

Cyfrowy Urząd

O finansach w bibliotece

O finansach w bibliotece

kurs językowy

Programie Rozwoju Bibliotek

Angielski Funenglish

Angielski 123

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Elektroniczna Biblioteka

Dyskusyjne Kluby Książki

Lubimy czytać

Remont biblioteki
Remont biblioteki


Czytamy w podróży

Kultura na widoku

Tablety w bibliotece

Nowości dla dzieci

więcej nowości
Nowości dla dorosłych

więcej nowości

 
Projekt i wykonanie: Patryk Radzicki
darmowe programy komis ślubny